Momentálně žádná volná štěňátka nemáme.

 

- Odchovy -

KOLIE DLOUHOSRSTÁ          KOLIE KRÁTKOSRSTÁ

Čas od času, když je k nám příroda přívětivá jsou naší chovatelské stanici štěňátka. Chováme zásadně štěňátka s PP pod FCI a prostřednictvím Klubu chovatelů kolií a šeltií.

Výběr partnerů je pro nás velmi důležitý. Nejlépe na vlastní oči :-) Nejsou pro nás důležité tituly, ale stavba těla, povaha a samozřejmě i jeho zdravotní profil. Tedy nejen jeho, ale i jeho předků. Protože zdravý jedinec dá velmi pravděpodobně i zdravé potomky. Pokud z mého pohledu nevyhovuje žádný pes v ČR poohlížím se po psu i v dalších zemích. Důležitá je pro mě vyrovnaná povaha (plazící se kolie s ocasem staženým mezi nohama pro mě není to pravé), ochota spolupracovat a hlavně přátelský projev vůči lidem a neagresivita vůči ostatním psům.

Nedokážeme garantovat, že Vám z Vašeho miláčka na 100% vyroste šampión nebo bude skvělý sportovec jako některé chovatelské stanice. Můžeme Vám pouze říci, zda má či nemá vámi vybrané štěňátko takové předpoklady a případně Vám i vhodné štěňátko pro Vás doporučit. Pak záleží už jen na Vás zda budete předpoklady Vašeho štěněčího miláčka rozvíjet či ne. Nebude nám vadit, když se rozhodnete, že pejsek či fenka, které chcete bude jen Vaším nejlepším přítelem, protože to je to nejlepší co si může chovatel pro své odchovy přát :-)

Pokud Vás však zajímají úspěchy Našich odchovů. Najdete je v odchovech nebo v novinkách :-)

A jak to u nás vypadá, když už mám potvrzeno, že se štěňátka narodí? Ještě než vykouknou na svět nastává u nás doma stěhování národů. Jídelní kout se stěhuje do našeho obývacího pokoje, aby štěňátka i s maminkou měla ten největší klid. Štěňátka jsou pod dohledem nejen své maminky, ale samozřejmě i naším.

Později pokud to počasí dovolí a štěňátka se již batolí na svých nožičkách mají k dispozici velký venkovní výběh, ale přesto stále přes noc zůstávají v teple domova :-) Později jsou i v kontaktu s celou naší smečkou. Seznamují se jak s lidmi tak se vším co přináší běžný život. Hluk vysavače, robota, různé druhy podlah, různé druhy hraček atd. atd.

No a když jdou k novým páníčkům mají sbalený „baťůžek“ který obsahuje:

  • Kupní smlouvu, která slouží nejen pro ochranu Naší i Vaší, ale především pro ochranu bezbranného tvorečka jako je štěňátko.
  • Výsledky (certifikát) klinického vyšetření očí prováděného do 7. týdne života štěněte
  • Výsledky genetického vyšetření na CEA, MDR1, DM
  • Europas s potřebným očkováním a odčervením štěněte
  • Doklady k čipu a k registraci do databáze
  • Informace o tom jak štěňátko krmit a čím
  • Informace jak se o štěňátko starat
  • Informace ke všem testovaným chorobám. Co to vlastně je a proč jsou důležité výsledky jejich vyšetření
  • No a samozřejmě spousty dárků, hračku, obojek atd.


Prostě něco co občas štěňátkům připomene jejich čtyřnohou a dvounohou maminku :-)

A jaké hledáme páníčky? Vlastně úplně normální pány tvorstva, kteří se nebojí na nic zeptat a zůstanou s námi v kontaktu a kteří budou především svého pejska bezmezně milovat.

A protože nejsme nafukovací a pro úspěšný a zdravý chov potřebujeme pestrou genetickou základnu, nabízíme u většiny vrhů a u importů, které se jednou za čas naskytnou možnost spolumajitelství. Pokud by Vás možnost spolumajitelství zajímala, napište mi na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. zašlu Vám upřesňující informace :-)